ETUSIVU       YHDISTYS       PK-LAJIT       KALENTERI       TIEDOTUS       FOORUMI       TULOKSET



Väliheikki-CUP 2016


Oulun Palveluskoirayhdistys järjestää yhteistyössä Koiraurheiluliike Väliheikin:n kanssa 3. osakilpailun KOIRAHIIHTO-CUP:in!

OSAKILPAILUPÄIVÄT: 02.02 Tiistai, 18.02 Torstai, 25.02 Torstai

PAIKKA: Auranmajan koiralatu

OSALLISTUMISMAKSUT
Etukäteen: OPKYn jäsenille ilmainen, muille 5€
Paikanpäällä: OPKYn jäsenille 5€, muille 7€
Ennakkoilmoittautuminen avataan tapahtuman facebook-sivulle. 

AIKATAULU
klo 18.15-18.25 Ilmoittautuminen paikanpäällä (ei koske etukäteen ilmoittautuneita)
klo 18.30 Lähtöjärjestyksen ilmoitus ja numerolappujen jako
klo 18.45 Ensimmäinen startti

Osakilpailuiden tulokset lasketaan yhteen ja niiden perusteella jaetaan palkinnot viimeisessä osakilpailussa 25.02! Joka sarjan paras OPKY:läinen palkitaan sarjassa epävirallisena OPKY:n hiihtomestarina! Väliheikki-CUP ei edellytä, että jokaiseen osakilpailuun olisi pakko osallistua! 

Noudatamme SPKL koirahiiihtosääntöjä (paitsi luokkien osalta) ja kennelliiton rokotusmääräyksiä. (B-sarjaan kuuluvat dobermannit, suursnautserit, käyttölinjaiset malinoissit/tervuerenit (ohjaaja saa itse arvioida onko koira käyttölinjainen) ja beuceronit.) Muut rodut kuten SPKL-säännöissä. 

LUOKKAJAOT
Sekarotuisille arvioidaan paikanpäällä sopiva luokka.
A Naiset 5km
A Miehet 5km
B Naiset 5km
B Miehet 5km
C Naiset 5km
C Miehet 5km
A+B+C Juniorit 3km

Sponsorina Koiraurheiluliike Väliheikki: http://www.valiheikki.fi/

Tervetuloa!!
Lisätietoa: http://opky.net/valiheikkiCUP.pdf 

Tapahtuma facebookissa




1. OSAKILPAILU 

Juniorit 3 km
1. Iida Leinonen & bpkmnTara 7.08
2. Mira Kanniainen & spu Kusti 7:40
3, Mirka Saapunki & alask,mal.n Sigga 8.10
4. Veera Soukka & spn Pippa 8:43

A Miehet 5km
1. Leskelä Saku & saksanseisoja u Lego 12.47

A naiset
1, Laura Kylänlahti & kssn Kirppu 13.52
2. Anniina Soramäki-Miettunen & weimari n Kirppu 15:44
3. Kokko Maria & weimarinarttu Ruuti 16:24

C miehet 5km
1. Jarkko Kivelä & Spn Freya 12:17
2. Reima Saapunki & muutti uros Fami 13:58
3. Johan Carlson & borcol Choko 14:45

B Miehet
1. Tuomas Notko & dn Tuisku 11.31
2. Petri Morko & ben Tellu 11:55
3. Kimmo Pylkäs & dn Mila 13:06

B Naiset
1. Suvi Kakko & ben Tosca 11:45
2. Maiju Heikkinen & dn Piiku 12:50
3. Anna-Leena Korkiakoski & ben Stella 13:03
4. Eija Sääskilahti & dn Ines 14:17
5. Sirpa Ruotsalainen & dn Uhma 14:32

C Naiset
1. Janica Niskala & x-rotu Kessu 13:32
2. Katri Meriläinen & alask.mal Sisu 16:47
3. Laura Turkka & Samojedi u Vertti 17:45
4. Virva Alalääkkölä 19:04

2. OSAKILPAILU

Juniorit 3km
1. Mira Kanniainen & spu Kusti 6.37
2. Iida Leinonen & bpkmn Tara 6.50
3. Veera Soukka & spn Pippa 8.55
4. Mirka Saapunki & amn Seita 9.09

Miehet A
1. Jorma Sääskilahti & lkssn Riia 11.28
3. Saku Leskelä & lksasu Lego 13:52

Naiset A
1. Laura Kylänlahti & kksasn Kirppu 14:55

Miehet B
1. Petri Morko & ben Tellu 11:35
2. Tuomas Notko & dn Tuisku 11:50

Naiset B
1. Suvi Kakko & ben Tosca 11:18
2. Netta Keret & ben Milla 11:57
3. Anna-Leena Korkiakoski & ben Stella 13:34
4. Anniina Soramäki-Miettunen & bpkmn Assa 14:25
5. Sirpa Ruotsalainen & dn Uhma 15:10

Miehet C
1. Jarkko Kivelä & spn Freya 12:31
2. Olli Junes & spu Hemuli 13:36
3. Johan Carlson & borcol Choko 14:17
4. Reima Saapunki & am Fami 14:32
5. Riku Laine & samojedi Filija 19:17

Naiset C
1. Janica Niskala & x-uros Kessu 12:52
2. Hanna Törmänen & apkn Nuka 13:26
3. Tiina Löfman & apkn Xsara 13:31
4. Katri Meriläinen & amu Sisu 17:41
 
3. OSAKILPAILU

Juniorit 3km
1. Iida Leinonen & bpkmn Tara 06:52
2. Mira Kanniainen & spu Kusti 07:37
3. Mirka Saapunki & amn Seita 08:45

Miehet A
1. Saku Leskelä & lkssu Lego 12:22

Naiset A
1. Kaisa Lehto & kksa Rolle 12:11
2. Tuula Ruotsalainen-Piippo & lkss Camo 12:41
3. Laura Kylänlahti & kksasn Kirppu 14:14

Miehet B
1. Tuomas Notko & dn Tuisku 11:19
2. Petri Morko & ben Tellu 11:31

Naiset B
1. Suvi Kakko & ben Tosca 11:11
2. Maiju Heikkinen & dn Piiku 14:06
3. Johanna Hyyppää & dn Noita 15:07
4. Sirpa Ruotsalainen & dn Uhma 15:11

Miehet C
1. Jarkko Kivelä & spn Freya 12:11
2. Jukka Vanhapiha & jämpti Renne 13:26
3. Reima Saapunki & am Fami 13:44
4. Johan Carlson & borcol Choko 14:17

Naiset C
1. Heidi Hirvelä & spn Kerttu 13:41
2. Janica Niskala & x-uros Kessu 14:07
3. Tiina Löfman & apkn Xsara 14:26
4. Anni Moilanen & bpkg Pahis 14:27
5. Sirpa Ruotsalainen & spu Hemppa 14:40
6. Katri Meriläinen & amu Sisu 21:15


KOKONAISTULOKSET

Juniorit 3 km
1. Iida Leinonen & bpkmn Tara, 20 pistettä OPKY-MESTARI
2. Mira Kanniainen & spu Kusti, 19 pistettä
3. Mirka Saapunki & amn Sigga/Seita, 14 pistettä
4. Veera Soukka & spn Pippa, 9 pistettä

A Miehet 5km
1. Leskelä Saku & lkssu Lego, 20 pistettä
2. Jorma Sääskilahti & lkssn Riia, 7 pistettä OPKY-MESTARI

A naiset
1. Laura Kylänlahti & kssn Kirppu, 19 pistettä
2. Kaisa Lehto & kksau Rolle, 7 pistettä
3. Tuula Ruotsalainen-Piippo & Camo, 6 pistettä
3. Anniina Soramäki-Miettunen & wmn Kirppu, 6 pistettä OPKY-MESTARI
4. Kokko Maria & wmn Ruuti, 5 pistettä

B Miehet
1. Tuomas Notko & dn Tuisku, 20 pistettä
2. Petri Morko & ben Tellu , 19 pistettä OPKY-MESTARI
3. Kimmo Pylkäs & dn Mila, 5 pistettä

B Naiset
1. Suvi Kakko & ben Tosca, 21 pistettä OPKY-MESTARI
2. Maiju Heikkinen & dn Piiku, 12 pistettä
3. Anna-Leena Korkiakoski & ben Stella, 10 pistettä
3. Sirpa Ruotsalainen & dn Uhma, 10 pistettä
4. Netta Keret & ben Milla, 6 pistettä
5. Johanna Hyyppä & dn Noita, 5 pistettä
6. Eija Sääskilahti & dn Ines, 4 pistettä
6. Anniina Soramäki-Miettunen & bpkmn Assa, 4 pistettä

C miehet 5km
1. Jarkko Kivelä & Spn Freya, 21 pistettä OPKY-MESTARI
2. Reima Saapunki & amu Fami, 15 pistettä
3. Johan Carlson & borcol Choko, 14 pistettä
4. Olli Junes & spu Hemuli, 6 pistettä
4. Jukka Vanhapiha & Jämpti Renne, 6 pistettä
5. Riku Laine & sm Filija, 3 pistettä

C Naiset
1. Janica Niskala & x-rotu Kessu, 20 pistettä
2. Katri Meriläinen & am Sisu, 12 pistettä
3. Tiina Löfman & apkn Xsara, 10 pistettä OPKY-MESTARI
4. Heidi Hirvelä & Kerttu 7 pistettä
5. Hanna Törmänen & apkn Nuka, 6 pistettä
6. Laura Turkka & su Vertti, 5 pistettä
7. Virva Alalääkkölä & sp Kisu, 4 pistettä
7. Anni Moilanen & bpkg Pahis, 4 pistettä
8. Sirpa Ruotsalainen & spu Hemppa, 3 pistettä


webmasteropky@gmail.com
ala