ETUSIVU       YHDISTYS       PK-LAJIT       KALENTERI       TIEDOTUS       FOORUMI       TULOKSET



Muskettikoira-Cup 2015


Oulun Palveluskoirayhdistys järjesti yhteistyössä Eläintarvike Muskettikoira:n kanssa 3. osakilpailun KOIRAHIIHTO-CUP:in!

Sponsorina Eläintarvike Muskettikoira: https://www.facebook.com/muskettikoira?fref=ts
Lisätietoa: http://opky.net/muskettikoiraCUP2015.pdf




1. OSAKILPAILU - TULOKSET

Juniorit C+D 3km
1. Mira Kanniainen & Saksanpaimenkoira Ciri 6.45 (7 pistettä)
2. Veera Soukka & Saksanpaimenkoira Taiga 7.59 (7 pistettä)
3. Iida Leinonen & Bordercollie Nasti 13.10 (5km, 7 pistettä)
(Junioreille jaettiin samat pisteet, koska unohdimme tiedottaa junioreiden matkasta ennen kisaa, jonka myötä hiihtäjät hiihtivät eri matkoja)

Naiset B 5km
1. Katri Loukusa & Dobermanni Nadi 11.28 (7 pistettä)
2. Sirpa Ruotsalainen & Dobermanni Uhma 12.45 (6 pistettä)
3. Anniina Soramäki-Miettunen & Belgianpaimenkoira malinois Assa 13.02 (5 pistettä)

Miehet B 5km
1. Jorma Sääskilahti & Dobermanni Rontti 11.18 (7 pistettä)
2. Hannu Paananen & Dobermanni Milla 11.43 (6 pistettä)

Miehet C 5km
1. Jarkko Kivelä & Saksanpaimenkoira Freya 11.41 (7 pistettä)
2. Reima Saapunki & Alaskanmalamuutti Fami 13.27 (6 pistettä)
3. Johan Carlson & Bordercollie Choko 14.17 (5 pistettä)

Naiset C 5km
1. Anniina Petäsnoro & Belgianpaimenkoira lakenois Kärppä 12.57 (7 pistettä)
2. Katri Meriläinen & Alaskanmalamuutti Sisu 14.51 (6 pistettä)
3. Jenni Pakkanen & Siperianhusky Ellu 15.31 (5 pistettä)
4. Olga Penttilä & Ladradorinnoutaja Roki 16.40 (4 pistettä)
5. Minna Väisänen & Siperianhusky Rico 17.33 (3 pistettä)

Naiset D 5km
1. Jenni Hämäläinen & Espanjanvesikoira Kamu 12.44 (7 pistettä)
2. Laura Partanen & Espanjanvesikoira Onni 13.23 (6 pistettä)
3. Natalia Halme & Pitkäkarvainen Collie Kuri 14.41 (5 pistettä)

2. OSAKILPAILU

Juniorit C+D 3km

1. Mira Kanniainen & Saksanpaimenkoira Ciri 7:10
2. Iida Leinonen & Bordercollie Nasti 8:15

Naiset B 5km
1. Katri Loukusa & Dobermanni Nadi 12.28
2. Anniina Soramäki-Miettunen & Belgianpaimenkoira malinois Assa 14:52

Miehet B 5km
1. Jorma Sääskilahti & Dobermanni Rontti 12.37
2. Hannu Paananen & Dobermanni Milla 12:47

Miehet C 5km
1. Timo Rautio & Saksanpaimenkoira Freya 13:40
2. Johan Carlson & Bordercollie Choko 15:12

Naiset C 5km
1. Emmi Karppinen & Itäsiperianlaika Siri 13:59
2. Anniina Petäsnoro & Belgianpaimenkoira lakenois Kärppä 15:04
3. Olga Penttilä & Ladradorinnoutaja Roki 17:21
4. Jenni Pakkanen & Siperianhusky Ellu 17:40
5. Minna Väisänen & Bobby 18:02

Naiset D 5km
1. Krista Berg & Bretoni Hilla 13:36
2. Jenni Hämäläinen & Espanjanvesikoira Kamu 14:38
3. Anu Ailinpieti & Lyhytkarvainen Collie Kari 15:16
4. Natalia Halme & Pitkäkarvainen Collie Kuri 21:33
 
3. OSAKILPAILU

Juniorit C+D 5km
1. Mira Kanniainen & Saksanpaimenkoira Ciri 11:16
2. Iida Leinonen & Bordercollie Nasti 12:34

Naiset A 5km
1. Kaisa Lehto & Lyhytkarvainen Saksanseisoja Aabo 10:25

Naiset B 5km
1. Katri Loukusa & Dobermanni Nadi 10:43
2. Suvi Kakko & Beuceron Tellu 10:49
3. Mira Kaikkonen & Dobermanni Tuisku 11:39
5. Sirpa Ruotsalainen & Dobermanni Uhma 11:59
4. Anniina Soramäki-Miettunen & Belgianpaimenkoira malinois Assa 12:24

Miehet B 5km
1. Harri Hatunen & Dobermanni Piiska 9:43
2. Timo Rautio & Dobermanni Sona 10:33
3. Jorma Sääskilahti & Dobermanni Rontti 10:37
4. Hannu Paananen & Dobermanni Milla 11:22

Miehet C 5km
1. Jarkko Kivelä & Saksanpaimenkoira Freya 10:51
2. Reima Saapunki & Alaskanmalamuutti Fami 13:04
3. Johan Carlson & Bordercollie Choko 13:07
4. Jukka-Pekka Flygare & Gordonninsetteri Lola 14:42
5. Otto Koivumäki & Australianpaimenkoira Krisse 15:29

Naiset C 5km
1. Emmi Karppinen ja Itäsiperianlaika Siri 12:01
2. Anniina Petäsnoro & Belgianpaimenkoira lakenois Kärppä 12:12
3. Minna Väisänen & Siperianhusky Rico 14:08
4. Olga Penttilä & Ladradorinnoutaja Roki 15:01
5. Katri Meriläinen & Alaskanmalamuutti Sisu 15:10
6. Jenni Pakkanen & Siperianhusky Ellu 16:04

Naiset D 5km
1. Natalia Halme & Pitkäkarvainen Collie Kuri 14:05

KOKONAISTULOKSET

Juniorit C+D 3km/5km
1. Mira Kanniainen & Saksanpaimenkoira Ciri 7 + 7 + 7 = 21 pistettä (OPKY-MESTARI)
2. Iida Leinonen & Bordercollie Nasti 7 + 6 + 6 = 19 pistettä
3. Veera Soukka & Saksanpaimenkoira Taiga 7 pistettä

Naiset A 5km
1. Kaisa Lehto & Lyhytkarvainen Saksanseisoja Aabo 7 pistettä

Naiset B 5km
1. Katri Loukusa & Dobermanni Nadi 7 + 7 + 7 = 21 pistettä (OPKY-MESTARI)
2. Anniina Soramäki-Miettunen & Belgianpaimenkoira malinois Assa 5 + 6 + 5 = 16 pistettä
3. Sirpa Ruotsalainen & Dobermanni Uhma 6 + 6 = 12 pistettä
4. Suvi Kakko & Beuceron Tellu 6 pistettä
5. Mira Kaikkonen & Dobermanni Tuisku 5 pistettä

Miehet B 5km
1. Jorma Sääskilahti & Dobermanni Rontti 7 + 7 + 5 = 19 pistettä (OPKY-MESTARI)
2. Hannu Paananen & Dobermanni Milla 6 + 6 + 4 = 16 pistettä
3. Harri Hatunen & Dobermanni Piiska 7 pistettä
4. Timo Rautio & Dobermanni Sona 6 pistettä

Miehet C 5km
1. Johan Carlson & Bordercollie Choko 5 + 6 + 5 = 16 pistettä
2. Jarkko Kivelä & Saksanpaimenkoira Freya 7 + 7 = 14 pistettä
3. Reima Saapunki & Alaskanmalamuutti Fami 6 + 6 = 12 pistettä
4. Timo Rautio & Saksanpaimenkoira Freya 7 pistettä (OPKY-MESTARI)
5. Jukka-Pekka Flygare & Gorgonninsetteri Lola 3 pistettä
5. Otto Koivumäki & Australianpaimenkoira Krisse 3 pistettä

Naiset C 5km
1. Anniina Petäsnoro & Belgianpaimenkoira lakenois Kärppä 7 + 6 + 6 = 19 pistettä (OPKY-MESTARI)
2. Emmi Karppinen & Islanninlammaskoira 7 + 7 = 14 pistettä
3. Olga Penttilä & Ladradorinnoutaja Roki 4 + 5 + 4 = 13 pistettä
4. Jenni Pakkanen & Siperianhusky Ellu 5 + 4 + 3 = 12 pistettä
5. Katri Meriläinen & Alaskanmalamuutti Sisu 6 + 3 = 9 pistettä
6. Minna Väisänen & Siperianhusky Rico 3 +  5 = 8 pistettä
7. Minna Väisänen & Siperianhusky Bobby 3 pistettä

Naiset D 5km
1. Natalia Halme & Pitkäkarvainen Collie Kuri 5 + 4 + 7 = 16 pistettä (OPKY-MESTARI)
2. Jenni Hämäläinen & Espanjanvesikoira Kamu 7 + 6 = 13 pistettä
3. Krista Berg & Bretoni Hilla 7 pistettä
4. Laura Partanen & Espanjanvesikoira Onni 6 pistettä
5. Anu Ailinpieti & Lyhytkarvainen Collie Kari 5 pistettä



webmasteropky@gmail.com
ala