Royal Canin Race Weekend 6.-7.2     Oulun Eläinkliniikka Race Weekend 5.-6.3
RACE WEEKEND 05.-06.03.2016, Oulu
 Tervetuloa  Oulun Eläinkliniikka Race Weekend-kilpailuihin Ouluun maaliskuun ensimmäisenä viikonloppuna!
Vilskettä ja vilinää luvassa niin lauantaina  valjakkohiihdon normaalimatkojen-  kuin
sunnuntaina epävirallisessa pariviestikilpailussa!
Tulokset


Kilpailun sarjat: MA; NA; MB; NB; MC; MA45; NA55; NC; NC45; MC55; TYC; NC55
Sija Nimi Seura Tulos Ero
MA Miehet naru A 10 km 
1. Lauri Hakkarainen VINTERLANDETS Joensuun Seudun Palveluskoirayhdisty 22:44.1
2. Jouko Torkell CIRI CIRIN AMI Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 22:54.7   
3. Markku Haliseva DIAMANDIN D'ESPE Oulun Palveluskoirayhdistys 23:08.6   
4. Veli-Pekka Pyörälä METSOSUON IRKO Oulun Palveluskoirayhdistys 25:41.4   
POIS Harri Hatunen PIRAT VOM WARRINGH Oulun Palveluskoirayhdistys 0
Sarjaluettelo
NA Naiset naru A 8 km 
1. Saara Loukkola KULOVALKEAN AROTU Oulun Palveluskoirayhdistys 16:55.4
2. Eila Juntikka AKIINA'S JUHANY Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 17:33.6   
3. Ann-Mari Skutnabb KULOVALKEAN AALLOTAR Oulun Palveluskoirayhdistys 19:42.0   
Sarjaluettelo
MB Miehet naru B 8 km 
1. Kimmo Pylkäs NON BARKING CARA SIO Oulun Palveluskoirayhdistys 22:52.4
Sarjaluettelo
NB Naiset naru B 8 km 
1. Katri Loukusa FAMKE V. EYSINGAST Oulun Palveluskoirayhdistys 20:48.7
POIS Maria Kurttio EKHÖJDENS ÖÂ’SHARMA Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 0
Sarjaluettelo
MC Miehet Naru C 8 km 
1. Johan Carlson TINGELBERGIN JUMPI Oulun Palveluskoirayhdistys 24:43.4
2. Reima Saapunki HAUENKUONON FÁMOL Oulun Palveluskoirayhdistys 24:45.9   
Sarjaluettelo
MA45 Miehet 45 naru A 5 km 
1. Esa Rankinen AKIINA'S ÅKE 11:38.7
2. Hannu Luukinen KOLKINKOSKEN DT N Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 12:18.1   
Sarjaluettelo
NA55 Naiset 55 naru A 5 km 
1. Marja-Liisa Ryynänen KORENNON RO Kainuun Palveluskoirayhdistys 14:52.8
Sarjaluettelo
NC Naiset naru C 5 km 
1. Emilia Soudunsaari TINGELBERGIN Siilinjärven-Maaningan Pelastuskoira 10:56.8
2. Netta Keret BLACK CARAMBAS THUND Oulun Palveluskoirayhdistys 11:56.5   
3. Suvi Kakko SUCIKAN GRETCHEN Oulun Palveluskoirayhdistys 12:15.0   
4. Emmi Karppinen SIRI Kainuun Palveluskoirayhdistys 12:54.0   
5. Marianne Mäntylehto TARKATAN NAM Oulun Palveluskoirayhdistys 12:55.1   
6. Terhi Puttonen CARPATHIAN FOREST Suomen Bordercolliet Ja Australianke 12:59.9   
7. Pia Vähäkoski AGAPETTUS Lieksan Palveluskoirakerho 13:21.2   
8. Anniina Soramäki-Miettunen ALFAM Oulun Palveluskoirayhdistys 13:34.0   
9. Hanna Törmänen PIKIPAIMENEN TIMA Oulun Palveluskoirayhdistys 13:38.7   
10. Anni Moilanen QOJOTES ULTIMA THU Oulun Palveluskoirayhdistys 14:07.2   
11. Tiina Löfman SANJEET A'LANALA BE Oulun Palveluskoirayhdistys 14:24.6   
Sarjaluettelo
NC45 Naiset 45 naru c 5 km 
1. Anna-Leena Korkiakoski BLACK CAR Oulun Palveluskoirayhdistys 13:12.2
Sarjaluettelo
MC55 Miehet 55 naru C 5 km 
1. Markku Kaijanto JUMPIN' JACK FLA Hämeenlinnan Kennelkerho 13:03.0
Sarjaluettelo
TYC Tytöt naru C 5 km 
1. Mira Kanniainen JAHKKAS LUGER Spl-Oulu 14:55.7
2. Mirka Saapunki KUURAMETSÄN JAMM Oulun Koirakerho 16:45.6   
Sarjaluettelo
NC55 Naiset 55 naru C 5 km 
1. Päivi Torkell MUSTANAAMION EASY-JET Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 15:39.8


Tulokset

Kilpailun sarjat: PARI; HAR
Sija Nro Joukkue Seura Tulos Ero
PARI Pariviesti 10 km V
1. Team Late Team Late 21:06.9
MASI ja Lauri Hakkarainen 9.58,5 ( 2.) 9.58,5 ( 2.)
WASSU ja Lauri Hakkarainen 11.08,4 ( 1.) 21.06,9 ( 1.)
2. Team Muska Team Muska 22:11.7   +1:04.8
MUIKKU ja Emilia Soudunsaari 10.42,0 ( 3.) 10.42,0 ( 3.)
TOSCA ja Suvi Kakko 11.29,7 ( 3.) 22.11,7 ( 2.)
3. Nexolknight Nexolknight 23:07.4   +2:00.5
MILLA ja Netta Keret 11.38,1 ( 6.) 11.38,1 ( 6.)
RIIA ja Jorma Sääskilahti 11.29,3 ( 2.) 23.07,4 ( 3.)
4. Team Ahma Team Ahma 24:27.9   +3:21.0
ARTTU ja Saara Loukkola 9.54,4 ( 1.) 9.54,4 ( 1.)
ASSA ja Anniina Soramäki-Miettun 14.33,5 ( 6.) 24.27,9 ( 4.)
5. Pam Pam 24:58.7   +3:51.8
VÅGEN ja Ann-Mari Skutnabb 11.18,6 ( 5.) 11.18,6 ( 5.)
AGAPETTUS ja Pia Vähäkoski 13.40,1 ( 5.) 24.58,7 ( 5.)
6. Pecho Pecho 25:36.3   +4:29.4
PEETU ja Veli-Pekka Pyörälä 10.58,2 ( 4.) 10.58,2 ( 4.)
CHOKO ja Johan Carlson 14.38,1 ( 7.) 25.36,3 ( 6.)
7. Maxsa Maxsa 27:38.7   +6:31.8
XSARA ja Tiina Löfman 14.10,4 ( 7.) 14.10,4 ( 7.)
SONA ja Harri Hatunen 13.28,3 ( 4.) 27.38,7 ( 7.)
Pariviesti A-koirat
1. Saara Loukkola & Arttu 9.54,4
2. Lauri Hakkarainen & Masi 9.58,5
3. Emilia Soudunsaari & Muikku 10.42,0
4. Veli-Pekka Pyörälä & Peetu 10.58,2
5. Lauri Hakkarainen & Wassu 11.08,4
6. Annmari Skutnabb & Vågen 11.18,6
7. Jorma Sääskilahti & Riia 11.29,7
Pariviesti B-koirat
1. Harri Hatunen & Sona 13.28,3
Pariviesti C-koirat
1. Suvi Kakko & Tosca 11.29,3
2. Netta Keret & Milla 11.38,1
3. Pia Vähäkoski & Agapettus 13.40,1
4. Tiina Löffman & Xsara 14.10,4
5. Aniina Soramäki-Miettunen & Assa 14.33,5
6. Johan Carlson & Choko 14.38,1
Sarjaluettelo
HAR Harrastussarja 3 km V
- RONTTI ja Jorma Sääskilahti 6:41.4
- DIXIE ja Katri Loukusa 6:58.9   +17.5
- IISI ja Ann-Mari Skutnabb 7:03.6   +22.2
1. TARA Iida Leinonen 7:56.4   +1:15.0
2. ZENA & SARA ja Timo Vähäkoski 8:32.7   +1:51.3
3. KURI ja Natalia Halme 8:33.3   +1:51.9
- TUISKU Sirpa Ruotsalainen 9:00.9   +2:19.5
- HEMPPA ja Sirpa Ruotsalainen 9:05.8   +2:24.4
4. NOITA ja Johanna Hyyppä 9:13.9   +2:32.5
5. IRMA ja Ismo Pentti 9:30.5   +2:49.1
6. ELVI Petra Ollila 10:15.2   +3:33.8
7. KISU JA Virva Alalääkkölä 11:38.3   +4:56.9

Harrastussarjassa palkittiin kilpailijat, jotka eivät olleet virallisesti kilpailleet.

Seuraa kilpailuiden viimeisimpiä ilmoituksia tapahtuman Facebook-sivuilla.