Royal Canin Race Weekend 6.-7.2     Oulun Eläinkliniikka Race Weekend 5.-6.3

RACE WEEKEND 05.-06.02.2016, Oulu
 Tervetuloa  Royal Canin Race Weekend-kilpailuihin Ouluun helmikuun ensimmäisenä viikonloppuna!
Vilskettä ja vilinää luvassa niin lauantaina  Sprintin Suomen Mestaruus- kuin
sunnuntaina valjakkohiihdon normaalimatkojen  kilpailussa!
 Tulokset


© Oulun Palveluskoirayhdistys

Kilpailun sarjat: N; M; M; M; N; N; N; N; M; M; M; N; N; N

Sijoitus Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
N C Naiset C-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Emilia Soudunsaari TINGELBERGIN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:15.6
2. Linda Siekkinen AMAZEME REIGNING Suomen Bordercolliet ja australian 2:26.5   10.9
3. Marianne Mäntylehto TARKATAN NAM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:26.7   11.1
4. Anniina Soramäki-Miettunen ALFAM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:28.1   12.5
5. Netta Keret BLACK CARAMBAS THUND Oulun Palveluskoirayhdistys 2:28.5   12.9
6. Hanna Törmänen PIKIPAIMENEN TIMA Oulun Palveluskoirayhdistys 2:37.2   21.6
7. Jenni Fomin UTAMUUTIN WILD ARCTI Oulun Palveluskoirayhdistys 3:03.3   47.7
Sarjaluettelo
M A Miehet A-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Lojamo Teemu MERCEDES Kymen Vetokoiraseura Ry 2:05.7
2. JoukoTorkell CIRI CIRIN AMI Kemin seura- ja palveluskoirakerho 2:09.4   3.7
3. Punavaara Marko VINTERLANDETS KN Kymen Vetokoiraseura Ry 2:15.0   9.3
4. Lappalainen Samuli KATAJAKANKAAN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:15.6   9.9
5. Kolari Olli VINTERLANDETS KÅRE Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:16.3   10.6
6. Forsblom Lars LARA Kymen Vetokoiraseura Ry 2:31.8   26.1
Sarjaluettelo
M B Miehet B-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Harri Hatunen PIRAT VOM WARRINGH Oulun Palveluskoirayhdistys 2:10.3
2. Markku Haliseva DIAMANDIN D'ESPE Rovaniemen Palveluskoirakerho 2:15.5   5.2
3. Jarkko Kivelä EVINETIN CASTANO Oulun Palveluskoirayhdistys 2:16.9   6.6
4. Jorma Sääskilahti TAIKAVIITAN UT Oulun Palveluskoirayhdistys 2:18.0   7.7
5. Kimmo Pylkäs NON BARKING CARA SI Oulun Palveluskoirayhdistys 2:33.7   23.4
6. Hannu Paananen MEILLON ILLUSION Oulun Palveluskoirayhdistys 2:45.0   34.7
Sarjaluettelo
M C Miehet C-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Miko Rinne DUBION OPPFINNAR-JOCK Tampereen Vetokoiraseura RY 2:15.3
2. Tuukka Turkka LINTUKARIN LASSEVI Kymen Vetokoiraseura 2:18.1   2.8
3. Petri MorkoJOSEFINE BLUE DU SERM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:20.0   4.7
4. Johan Carlson TINGELBERGIN JUMPI Oulun Palveluskoirayhdistys 2:42.5   27.2
Sarjaluettelo
N A Naiset A-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Lehto Kaisa AKIINA'S AABO Kemin seura- ja palveluskoirakerho 2:18.3
2. Forsblom Niina CIRI CIRIN AUREL Kymen Vetokoiraseura 2:22.7   4.4
3. Henna Lappi JULUSSAS ESR METTE Kymen Vetokoiraseura 2:29.6   11.3
Sarjaluettelo
N B Naiset B-sarja aika-ajot 1.4 km V
1. Katri Loukusa FAMKE V. EYSINGAST Oulun Palveluskoirayhdistys 2:25.3
2. Päivi Räikkönen AMORIES FEMINA Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:30.9   5.6
3. Maiju Heikkinen O'ZONE PHOEBE Oulun Palveluskoirayhdistys 2:36.2   10.9
4. Maria Kurttio DENWEST FEMME FATA Kemin Seura- ja palveluskoirakerho 2:37.2   11.9
5. Eija Sääskilahti KUOHUN BARRACUDA Oulun Palveluskoirayhdistys 2:37.7   12.4
Sarjaluettelo
N C_S1 Naiset C-välierä1 1.4 km V
1. Emilia Soudunsaari TINGELBERGIN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:15.0
2. Netta Keret BLACK CARAMBAS THUND Oulun Palveluskoirayhdistys 2:17.9   2.9
3. Marianne Mäntylehto TARKATAN NAM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:26.5   11.5
4. Jenni Fomin UTAMUUTIN WILD ARCTI Oulun Palveluskoirayhdistys 2:58.3   43.3
Sarjaluettelo
N C_S2 Naiset C-välierä 2 1.4 km V
1. Linda Siekkinen AMAZEME REIGNING Suomen Bordercolliet ja australian 2:26.3
2. Anniina Soramäki-Miettunen ALFAM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:26.7   0.4
3. Hanna Törmänen PIKIPAIMENEN TIMA Oulun Palveluskoirayhdistys 2:31.6   5.3
Sarjaluettelo
M A_FA M A--finaali 1.4 km V
1. Lojamo Teemu MERCEDES Kymen Vetokoiraseura Ry 2:06.5
2. Punavaara Marko VINTERLANDETS KN Kymen Vetokoiraseura Ry 2:09.0   2.5
3. JoukoTorkell CIRI CIRIN AMI Kemin seura- ja palveluskoirakerho 2:10.0   3.5
4. Lappalainen Samuli KATAJAKANKAAN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:11.8   5.3
5. Kolari Olli VINTERLANDETS KÅRE Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:14.6   8.1
6. Forsblom Lars LARA Kymen Vetokoiraseura Ry 2:36.2   29.7
Sarjaluettelo
M B_FA Miehet B-finaali 1.4 km V
1. Harri Hatunen PIRAT VOM WARRINGH Oulun Palveluskoirayhdistys 2:09.0
2. Markku Haliseva DIAMANDIN D'ESPE Rovaniemen Palveluskoirakerho 2:12.7   3.7
3. Jorma Sääskilahti TAIKAVIITAN UT Oulun Palveluskoirayhdistys 2:15.8   6.8
4. Kimmo Pylkäs NON BARKING CARA SI Oulun Palveluskoirayhdistys 2:33.9   24.9
5. Hannu Paananen MEillON IL Oulun Palveluskoirayhdistys 3:32.2   1:23.2
Jarkko Kivelä EVINETIN CASTANO Oulun Palveluskoirayhdistys Hylätty   
Sarjaluettelo
M C_FA Miehet C-finaali 1.4 km V
1. Tuukka Turkka LINTUKARIN LASSEVIREN Kymen Vetokoiraseura 2:16.2
2. Petri Morko JOSEFINE BLUE DU SERM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:25.7   9.5
3. Miko Rinne DUBION OPPFINNAR-JOCKE Tampereen Vetokoiraseura RY 2:38.8   22.6
4. Johan Carlson TINGELBERGIN JUMPING MR Oulun Palveluskoirayhdistys 2:39.5   23.3
Sarjaluettelo
N A_FA Naiset A--finaali 1.4 km V
1. Lehto Kaisa AKIINA'S AABO Kemin seura- ja palveluskoirakerho 2:17.5
2. Forsblom Niina CIRI CIRIN AUREL Kymen Vetokoiraseura 2:21.8   4.3
3. Henna Lappi JULUSSAS ESR METTE Kymen Vetokoiraseura 2:41.8   24.3
Sarjaluettelo
N B_FA Naiset B-finaali 1.4 km V
1. Katri Loukusa FAMKE V. EYSINGAST Oulun Palveluskoirayhdistys 2:23.1
2. Päivi Räikkönen AMORIES FEMINA Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:24.3   1.2
3. Maria Kurttio DENWEST FEMME FATA Kemin Seura- ja palveluskoirakerho 2:28.3   5.2
4. Eija Sääskilahti KRIEGERHOF INEZ Oulun Palveluskoirayhdistys 3:05.5   42.4
Maiju Heikkinen O'ZONE PHOEBE Oulun Palveluskoirayhdistys Keskeyttänyt
Sarjaluettelo
N C_FA N C-finaali 1.4 km V
1. Emilia Soudunsaari TINGELBERGIN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko 2:14.5
2. Netta Keret BLACK CARAMBAS THUND Oulun Palveluskoirayhdistys 2:17.1   2.6
3. Linda Siekkinen AMAZEME REIGNING Suomen Bordercolliet ja australian 2:28.5   14.0
4. Anniina Soramäki-Miettunen ALFAM Oulun Palveluskoirayhdistys 2:36.1   21.6
Sarjaluettelo



 Tulokset


© Oulun Palveluskoirayhdistys

Kilpailun sarjat: MA; NA; NB; MC; M45A; M55A; M45B; M45C; NC; N45C; JUN; M55C

Sijoitus Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
MA Miehet A-naru 10 km V
1. Harri Hatunen PIRAT VOM WARRINGH Oulun Palveluskoirayhdistys 21:28.3 / VVA arvoinen suoritus
2. Teemu Lojamo MERCEDES Kymen Vetokoiraseura 21:37.3 / VVA arvoinen suoritus
3. Samuli Lappalainen KATAJAKANKAAN Siilinjärven- ja Maaningan pelastuko 22:00.4 / VVA arvoinen suoritus
4. Jouko Torkell CIRI CIRIN AMI Kemin Seura- ja palveluskoirakerho 22:56.0 / VVA arvoinen suoritus
5. Veli-Pekka Pyörälä METSOSUON IRK Oulun Palveluskoirayhdistys 23:01.5 / VVA arvoinen suoritus
Sarjaluettelo
NA Naiset naru-A 10 km V
1. Saara Loukkola KULOVALKEAN AROTU Oulun Palveluskoirayhdistys 20:36.6
2. Henna Lappi JULUSSAS ESR METTE M Kymen Vetokoiraseura 22:14.5   1:37.9
3. Ann-Mari Skutnabb KULOVALKEAN AA Oulun Palveluskoirayhdistys 22:40.9   2:04.3
Sarjaluettelo
NB Naiset naru-B 7 km V
1. Maria Kurttio EKHÖJDENS Ö'SHARMA Kemin Seura- ja palveluskoirakerho 18:16.7
Sarjaluettelo
MC Miehet naru-C 7 km V
1. Tuukka Turkka LINTUKARIN LASSEVI Kymen Vetokoiraseura 15:11.2
2. Miko Rinne DUBION OPPFINNAR-JOCKE Tampereen Vetokoiraseura Ry 16:35.6   1:24.4
3. Johan Carlson TINGELBERGIN JUMPI Oulun Palveluskoirayhdistys 22:04.7   6:53.5
Sarjaluettelo
M45A Miehet 45 naru-A 5 km V
1. Marko Punavaara VINTERLANDETS KN Kymen Vetokoiraseura 10:13.8
2. Esa Rankinen AKIINA'S ÅKE Kainuun Palveluskoirayhdistys 11:06.4   52.6
Sarjaluettelo
M55A Miehet 55 naru-A 5 km V
1. Lars Forsblom CIRI CIRIN AYGO Kymen Vetokoiraseura 11:23.5
Sarjaluettelo
M45C Miehet 45 naru-C 5 km V
1. Juha Korri TÄMÄ ON EEVERTTI Kymen Vetokoirakerho 11:12.1
Sarjaluettelo
NC Naiset naru-C 5 km V
1. Emilia Soudunsaari TINGELBERGIN Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko 10:24.9
2. Suvi Kakko JOSEFINE BLUE DU SERM Oulun Palveluskoirayhdistys 11:10.2   45.3
3. Marianne Mäntylehto TARKATAN NAM Oulun Palveluskoirayhdistys 11:51.1 / RM1   1:26.2
4. Linda Siekkinen AMAZEME REIGNING Suomen Borcolliet ja Australianp 12:07.9   1:43.0
5. Armi Huotari WILLENSKRAFT WERRO Kainuun Palveluskoirayhdistys 12:56.3   2:31.4
6. Emmi Karppinen SIRI Kainuun Palveluskoirayhdistys 13:02.7   2:37.8
7. Anniina Soramäki-Miettunen ALFAM Oulun Palveluskoirayhdistys 13:09.1 / RM2   2:44.2
8. Netta Keret BLACK CARAMBAS THUND Oulun Palveluskoirayhdistys 13:15.6   2:50.7
9. Anni Moilanen QOJOTES ULTIMA THU Oulun Palveluskoirayhdistys 13:46.4 / RM3   3:21.5
10. Maria Jokela DUBION NESSA Jalasjärven koiraharrastajat 15:00.6   4:35.7
Sarjaluettelo
N45C Naiset 45 naru-C 5 km V
1. Eeva Äijälä BEANARUOKTU NIKAN Spl-Etelä Oulu Ry 11:59.2
2. Sari Tiihonen RANTAVAHDIN JALONE Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko 12:43.9 / RM1   44.7
3. Tiina Koikkalainen EURO V.'T HAA Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko 14:41.8 / RM2   2:42.6
4. Päivi Torkell MUSTANAAMION EASY- Kemin Seura- ja palveluskoirakerho 15:35.2 / RM3   3:36.0
Sarjaluettelo
JUN Juniorit C 5 km V
1. Mira Kanniainen JAHKKAS LUGER SPL Oulu r.y. 14:30.7
2. Mirka Saapunki KUURAMETSÄN JAMMI Oulun Koirakerho 15:14.9
Sarjaluettelo
M55C Miehet 55 naru-c 5 km V
1. Matti Viljamaa VALKOHAMPAAN KATU Pirkanmaan Käyttökoirayhdistys 14:29.2
Sarjaluettelo
Royal Canin palkitsee parhaat koirakot viikonlopun yhteistuloksesta!
Seuraakilpailuiden viimeisimpiä ilmoituksia tapahtuman Facebook-sivuilla.