Royal Canin Race Weekend 6.-7.2     Oulun Eläinkliniikka Race Weekend 5.-6.3

RACE WEEKEND 05.-06.02.2016, Oulu
 Tervetuloa  Royal Canin Race Weekend-kilpailuihin Ouluun helmikuun ensimmäisenä viikonloppuna!
Vilskettä ja vilinää luvassa niin lauantaina  Sprintin Suomen Mestaruus- kuin
sunnuntaina valjakkohiihdon normaalimatkojen  kilpailussa!
Lähtölistat

Kilpailun sarjat: M; N; M; N; M; N

Lähtöaika Nro Nimi Seura
Sarjaluettelo
N C Naiset C-sarja 1.4 km 
11:00:00 10 Hanna Törmänen apku PIKIPAIMENEN TIMATIT OVAT IKUISIA Oulun Palveluskoirayhdistys
11:01:00 11 Marianne Mäntylehto bpktn TARKATAN NAMU Oulun Palveluskoirayhdistys
11:02:00 12 Netta Keret ben BLACK CARAMBAS THUNDER Oulun Palveluskoirayhdistys
11:03:00 13 Linda Siekkinen bcn AMAZEME REIGNING SUPREME Suomen Bordercolliet ja australian
11:04:00 14 Anniina Soramäki-Miettunen bpkmn ALFAMALE ASSA Oulun Palveluskoirayhdistys
11:05:00 15 Jenni Fomin amn UTAMUUTIN WILD ARCTIC SOUL Oulun Palveluskoirayhdistys
11:06:00 16 Emilia Soudunsaari bcn TINGELBERGIN JUMPING WILDFIRE Siilinjärven ja Maaningan pelastusko
Sarjaluettelo
M A Miehet A-sarja 1.4 km 
11:07:00 17 Kolari Olli lkssu VINTERLANDETS KÅRE Siilinjärven ja Maaningan pelastusko
11:08:00 18 Forsblom Lars lkssn LARA Kymen Vetokoiraseura Ry
11:09:00 19 Lappalainen Samuli lkssu KATAJAKANKAAN NUUSKAMUIKKUNEN Siilinjärven ja Maaningan pelastusko
11:10:00 20 Punavaara Marko lkssu VINTERLANDETS KN Kymen Vetokoiraseura Ry
11:11:00 21 Jouko Torkell lkssu CIRI CIRIN AMI Kemin seura- ja palveluskoirakerho
11:12:00 22 Lojamo Teemu lkssu MERCEDES Kymen Vetokoiraseura Ry
Sarjaluettelo
M B Miehet B-sarja 1.4 km 
11:13:00 23 Hannu Paananen dn MEILLON ILLUSION ANGEL Oulun Palveluskoirayhdistys
11:14:00 24 Markku Haliseva dn DIAMANDIN D'ESPERANZA Rovaniemen Palveluskoirakerho
11:15:00 25 Jarkko Kivelä du EVINETIN CASTANO Oulun Palveluskoirayhdistys
11:16:00 26 Kimmo Pylkäs dn NON BARKING CARA SIORAI Oulun Palveluskoirayhdistys
11:17:00 27 Harri Hatunen du PIRAT VOM WARRINGHOF Oulun Palveluskoirayhdistys
11:18:00 28 Jorma Sääskilahti du TAIKAVIITAN UTOPIAN-UHKA Oulun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
M C Miehet C-sarja 1.4 km 
11:19:00 29 Petri Morko ben JOSEFINE BLUE DU SERMENT DES BRUMES Oulun Palveluskoirayhdistys
11:20:00 30 Tuukka Turkka lbu LINTUKARIN LASSEVIREN Kymen Vetokoiraseura
11:21:00 31 Miko Rinne bpkmu DUBION OPPFINNAR-JOCK Tampereen Vetokoiraseura RY
11:22:00 32 Johan Carlson bcu TINGELBERGIN JUMPING MR BROWNIE Oulun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
N A Naiset A-sarja 1.4 km 
11:23:00 33 Henna Lappi lkssn JULUSSAS ESR METTE MARIT Kymen Vetokoiraseura
11:24:00 34 Lehto Kaisa lkssu AKIINA'S AABO Kemin seura- ja palveluskoirakerho
11:25:00 35 Forsblom Niina lkssn CIRI CIRIN AURELIA Kymen Vetokoiraseura
Sarjaluettelo
N B Naiset B-sarja 1.4 km 
11:26:00 36 Maiju Heikkinen dn O'ZONE PHOEBE Oulun Palveluskoirayhdistys
11:27:00 37 Päivi Räikkönen ssn AMORIES FEMINA Siilinjärven ja Maaningan pelastusko
11:28:00 38 Eija Sääskilahti dn KRIEGERHOF INEZ Oulun Palveluskoirayhdistys
11:29:00 39 Katri Loukusa dn FAMKE V. EYSINGASTATE Oulun Palveluskoirayhdistys
11:30:00 40 Maria Kurttio dn DENWEST FEMME FATALE Kemin Seura- ja palveluskoirakerho
Sarjaluettelo

Klo 12.15 Naiset C, välierä1
Klo 12.25 Naiset C, välierä 2
Klo 12.35 Miehet A, finaali
Klo 12.45 Miehet B, finaali
Klo 12.55 Miehet C, finaali
Klo 13.05 Naiset A, finaali
Klo 13.15 Naiset B, finaali
Klo 13.25 Naiset C, finaali




Lähtölistat

Kilpailun sarjat: MA; NA; NB; MC; M45A; M55A; M45B; M45C; NC; N45C; JUN; M55C; N55C

Lähtöaika Nro Nimi Seura
MA Miehet A-naru 10 km 
11:00:00 10 Jouko Torkell lkssu CIRI CIRIN AMI Kemin Seura- ja palveluskoirakerho
11:01:00 11 Harri Hatunen du PIRAT VOM WARRINGHOF Oulun Palveluskoirayhdistys
11:02:00 12 Teemu Lojamo lkssu MERCEDES Kymen Vetokoiraseura
11:03:00 13 Veli-Pekka Pyörälä lkssu METSOSUON IRKO Oulun Palveluskoirayhdistys
11:04:00 14 Samuli Lappalainen lkssu KATAJAKANKAAN NUUSKAMUIKKUNEN Siilinjärven- ja Maaningan pelastuko
Sarjaluettelo
NA Naiset naru-A 10 km 
11:05:00 15 Ann-Mari Skutnabb lkssn KULOVALKEAN AALLOTAR Oulun Palveluskoirayhdistys
11:06:00 16 Henna Lappi lkssn JULUSSAS ESR METTE MARIT Kymen Vetokoiraseura
11:07:00 17 Saara Loukkola lkssu KULOVALKEAN AROTUNDRA Oulun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
NB Naiset naru-B 7 km 
11:08:00 18 Katri Loukusa dn FAMKE V. EYSINGASTE Oulun Palveluskoirayhdistys
11:09:00 19 Maria Kurttio ssu EKHÖJDENS Ö'SHARMA Kemin Seura- ja palveluskoirakerho
Sarjaluettelo
MC Miehet naru-C 7 km 
11:10:00 20 Johan Carlson bcu TINGELBERGIN JUMPING MR BROWNIE Oulun Palveluskoirayhdistys
11:11:00 21 Miko Rinne bpkmu DUBION OPPFINNAR-JOCKE Tampereen Vetokoiraseura Ry
11:12:00 22 Tuukka Turkka lbu LINTUKARIN LASSEVIREN Kymen Vetokoiraseura
11:13:00 23 Reima Saapunki amu HAUENKUONON FÁMOLAŠ FIEVRU Oulun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
M45A Miehet 45 naru-A 5 km 
11:30:00 24 Esa Rankinen lkssu AKIINA'S ÅKE Kainuun Palveluskoirayhdistys
11:31:00 25 Marko Punavaara lkssu VINTERLANDETS KNUT Kymen Vetokoiraseura
Sarjaluettelo
M55A Miehet 55 naru-A 5 km 
11:32:00 26
Lars Forsblom lkssn CIRI CIRIN AYGO Kymen Vetokoiraseura
Sarjaluettelo
M45B Miehet 45 naru-B 5 km 
11:33:00 27 Jarkko Kivelä du EVINETIN CASTANO Oulun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
M45C Miehet 45 naru-C 5 km 
11:34:00 28 Juha Korri bpkmu TÄMÄ ON EEVERTTI Kymen Vetokoirakerho
Sarjaluettelo
NC Naiset naru-C 5 km 
11:35:00 29 Anni Moilanen bpkgn QOJOTES ULTIMA THULE Oulun Palveluskoirayhdistys
11:36:00 30 Maria Jokela bpkmn DUBION NESSA Jalasjärven koiraharrastajat
11:37:00 31 Netta Keret ben BLACK CARAMBAS THUNDER Oulun Palveluskoirayhdistys
11:38:00 32 Armi Huotari skpu WILLENSKRAFT WERRO Kainuun Palveluskoirayhdistys
11:39:00 33 Marianne Mäntylehto bpktn TARKATAN NAMU Oulun Palveluskoirayhdistys
11:40:00 34 Emilia Soudunsaari bcn TINGELBERGIN JUMPING WILDFIRE Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko
11:41:00 35 Anniina Soramäki-Miettunen bpkmn ALFAMALE ASSA Oulun Palveluskoirayhdistys
11:42:00 36 Linda Siekkinen bcn AMAZEME REIGNING SUPREME Suomen Borcolliet ja Australianp
11:43:00 37 Suvi Kakko ben JOSEFINE BLUE DU SERMERNT DES BRUMES Oulun Palveluskoirayhdistys
11:44:00 38 Emmi Karppinen itslain SIRI Kainuun Palveluskoirayhdistys
Sarjaluettelo
N45C Naiset 45 naru-C 5 km 
11:45:00 39 Tiina Koikkalainen bpkmu EURO V.'T HAAGSE BLOED Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko
11:46:00 40 Eeva Äijälä shn BEANARUOKTU NIKAN Spl-Etelä Oulu Ry
11:47:00 41 Sari Tiihonen bpktu RANTAVAHDIN JALONEN Siilinjärven ja Maaningan Pelastusko
11:48:00 42 Päivi Torkell bpktu MUSTANAAMION EASY-JET Kemin Seura- ja palveluskoirakerho
Sarjaluettelo
JUN Juniorit C 5 km 
11:49:00 43 Mira Kanniainen spu JAHKKAS LUGER SPL Oulu r.y.
11:50:00 44 Mirka Saapunki shu KUURAMETSÄN JAMMIN' SAMI Oulun Koirakerho
Sarjaluettelo
M55C Miehet 55 naru-c 5 km 
11:51:00 45 Matti Viljamaa bpklu VALKOHAMPAAN KATUJYRÄ Pirkanmaan Käyttökoirayhdistys
Sarjaluettelo
Royal Canin palkitsee parhaat koirakot viikonlopun yhteistuloksesta!
Seuraakilpailuiden viimeisimpiä ilmoituksia tapahtuman Facebook-sivuilla.